2026-01-26

Medlemskväll med hockey!

Vi kör en repris! Välkommen till en medlemskväll med mat, mingel och matchunderhållning i Hägglunds Arena den 16 februari. 

Är du medlem i vår förening? Håll utkik efter din inbjudan i din mailkorg (om du valt att få digitalt utskick) eller i din postlåda (om du valt att få fysiskt utskick). 


Detta gäller: 


Datum: Måndag den 16 februari. Enklare mat, kaffe och kaka serveras från kl.17.30. Matchstart kl. 19.00. 

Plats: Hägglunds Arena med tillgång till den abonnerade lokalen Time Out. 


Biljett köper du själv till ett förmånligt medlemspris. Du har även möjlighet att bjuda med dig två personer. Instruktioner för biljettköp samt mer information om medlemskvällen hittar du i din personliga inbjudan. 


Först till kvarn och begränsat antal platser gäller, så boka din biljett så snart som möjligt för att säkra din plats. Sista anmälningsdag är den 11/2 (med förbehåll att det kan bli fullbokat innan dess). 


Hoppas att vi ses! 

Och du, kom gärna MoDo-klädd! 


Hittar du inte din inbjudan? Hör av dig till oss så hjälper vi dig! Kontaktinformation hittar du här på Kontaktsidan. Innan du hör av dig, kolla gärna din skräppost i din e-postlåda. (Gäller om du valt att få digitalt utskick från oss). 

Dags att planera inför sommaren!

Skogsvårdssäsongen närmar sig med full fart! Det innebär hög tid att förbereda sig inför sommaren skogliga åtgärder. Behöver du plant eller har du behov av röjning? Hör av dig!

Häng med oss till Skogsnolia!

Äntligen är det dags för Skogsnolia igen, den perfekta mässan för oss som gillar skog! Vi är på plats som utställare och bjuder dig som är medlem på inträdesbiljett och busstransport till mässan. 

Eva tar över ordförandeklubban

Vår nya styrelseordförande Eva Ericson delar med sig av sina tankar kring ordförandeskapet och föreningens fortsatta utveckling.